Start: Dinsdagochtend, 12 april 2022 van 10:00 tot 12:00 uur.
We gaan in deze cursus beginnen met het maken van een goede basistekening van een botanisch onderwerp.
Deze duidelijke tekening wordt overgezet op het aquarelpapier.
Het schilderen kan nu beginnen.
Via duidelijke uitleg gaan we van transparante, zachte kleuren naar een steeds duidelijker eindresultaat. Er wordt gewerkt met de zogenaamde dry-brush techniek waarbij er steeds minder water gebruikt wordt.
Het opbouwen van een botanische aquarel is een proces dat met precisie en veel geduld tot stand komt. Verwacht niet in een heel korte tijd een mooie botanische plaat te maken. Neem de tijd, geniet van het penseel je onderwerp en de kleuren.
Je krijgt duidelijke uitleg en er zijn veel voorbeelden. Als je dat wilt kun je thuis verder werken.
Elke les bespreken we de resultaten van de dag. Je kunt zo ook veel van elkaar leren.
De lessen duren 2 uur. Tussendoor is er tijd voor koffie of thee.
Materialen:
Als u zich opgeeft ontvangt u per mail een lijst benodigdheden. Diverse aanbevolen merken worden overlegd.
Het is belangrijk kwalitatief goede verf aan te schaffen.
Het werken met een penseel met een goede punt is van essentieel belang. Bezuinig niet op penselen. Liever 1 hele goede penseel dan 5 met een matige kwaliteit.
Het papier waarop we werken heeft de kwaliteit gesatineerd. Over het algemeen worden de aquarelpapiersoorten met grovere structuur aangeboden. Dit werkt met een botanische aquarel niet.
Van de overige benodigdheden is de kwaliteit minder belangrijk.
Wie wat waar wanneer
- Docent(en)
- Eline Hoogendijk
- Locatie
- Atelier Eline Hoogendijk
- Kosten
- € 150
- Aantal deelnemers
- Van 4 tot 6 personen
- Dag en tijd
- Dinsdagochtend van 10 tot 12 uur
- Data
- 12 apr, 19 apr, 26 apr, 3 mei, 10 mei, 17 mei, 24 mei, 31 mei, 7 jun, 14 jun